If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand

Пловдив бе домакин на Балканската купа по колоездене за първи път. Състезанието се проведе в спортна зала „Колодрум“.  Състезанието е включено в календара на Балканския и Български колоездачен съюз. На него бяха поканени елитни колоездачи от 9 държави, включително Гърция, Румъния, Украйна, Словения, Словакия и Чехия.

Николай Генов спечели злато на Балканската купа по колоездене за мъже в Пловдив с велосипед Drag, записвайки най-добрите национални постижения на 4000 метра, малко след 32 години. Рекордът е бил преди това собственост на Станчо Станчев. Среброто спечели друг българин – Радослав Константинов, а трети бе Линкардос Николаос от Гърция. Мирослав Минчев също беше награден в спринт дисциплините. Отборът на Тушнад също се включи в събитието. Ласло Петър завърши трети, а Рубен Рамос зае първо място в категорията „Елит“.