Веломания

Switch to desktop

Roger Rinderknecht зае второ място на Световното първенство по 4X в Швейцария

Roger Rinderknecht зае второ място на Световното първенство по 4X в Швейцария.След като спечели сребърен медал през 2006 и 2008 година, той се класира втори по време на състоялото се в началото на месец септември Световното първенство по 4X в град Champery (Швейцария).

Roger показа, че е в отлична форма по време на финалите, успявайки да се справи по-бързо и без много грешки с изключително трудното трасе. На финала срещна и някои наистина много добри карачи като Graves, Wichmann и Prokop. След като всичките четирима състезатели претърпяха тежък сблъсък, Prokop съумя най-бързо да се върне на велосипеда си, следван от Roger. В крайна сметка Prokop финишира първи, а след него се нареди Roger, който се състезава за тима WERX (SR Suntour). С тези завоювани точки, Rinderknecht заема втората позиция в световната ранглиста в стила 4X.

At the end Prokop finished first followed by our WERX team rider Roger who underlined a very successful race season also placing 2nd within the overall UCI 4X World Cup ranking.

Съотборникът му от тима на WERX, David Graf, имаше лош късмет по време на тренировките преди състезанието, където падна и си размести рамото. Въпреки тежката травма, той успя да завърши квалификационния кръг, но физически не беше в състояние да вземе участие по време на финалите. David Graf приключи един впечатляващ сезон, като зае четвъртата позиция в световната ранглиста в стила 4X.

Това е и най-успешния сезон за SR Suntour в тази дисциплина до сега.